MÝM OSOBNOSTEM, VYSTAVOVATELŮM A NÁVŠTĚVNÍKŮM :-)

Festival Evolution 2014 se nám po roce zase přiblížil a já mám již po desáté tu velkou čest přivítat mnoho z Vás na Výstavišti v Praze Holešovicích. To je hlavní důvod, proč jsem si dovolil napsat tento Blog. Rád bych tímto způsobem poděkoval všem, kteří nám drží palce a stejně jako my se snad usmějí při vzpomínce na naše začátky. Děkuji hlavně za věrnost věrných, otevřenou mysl těch, kteří nevěřili a dlouhodobou podporu a výjimečnou spolupráci všech dohromady.

Tento ročník je desátý v řadě a čtvrtý, který organizuji se svými kolegy a jak se říká na vlastní pěst. Před čtyřmi lety jsem jen doufal a věřil, že se dostaneme do tohoto okamžiku, kdy se nám podařilo více souběžných veletrhů spojit do jednoho festivalu, a to při stále se zvyšujícím počtu vystavovatelů, stoupajícím zájmu návštěvnosti a zkvalitňování festivalového programu

Vždy jsem chápal, že náš typ festivalu má čtyři strany mince. Tím myslím, že jsou zde čtyři typy lidí s rozdílnými zájmy či požadavky. Prvními jsou vystavovatelé. Pro ty je důležitá prezentace, prodej či interakce s návštěvníky a osobnostmi festivalu. Druhým typem jsou lektoři a osobnosti festivalového programu, pro které je důležitá návštěvnost jejich přednášek a také vystavovatelé, jako inspirace pro jejich aktivity. Třetím subjektem v této „hře“ jsou návštěvníci, kteří se těší na vystavovatelské novinky, ukázky, přednášky, ochutnávky, kafíčka, čajíčky, slevy, rady, osobní setkání, osvěžení ducha i těla a mnoho dalších. A poslední do čtveřice je organizátor. Ten je spokojený, když jsou všichni spokojení a také když se mu dostane poctivého ohodnocení za jeho celoroční práci.

Z těchto čtyř základních prvků naší „společné společenské hry“ je jasné, že tři z nich jsou již na svých místech nebo se v těchto dnech na poslední chvíli přihlašují a domlouvají, jak jejich prezentace bude vypadat. Tím myslím, že víme kdo je organizátor, kdo jsou vystavovatelé a festivalový program je již také hotový.

Pojďme se tedy společně postarat o to, aby i poslední složka naší skládanky byla taková, jakou si všichni přejeme. Z mého popisu jste mohli pochopit, že návštěvníci jsou jakousi živou vodou našeho společného díla, neboli všechny složky jí mají rády, a čím více je této tekutiny, tím lépe pro všechny.

V dnešních dnech jsou komunikační možnosti nejvíce o společném propojení, podpoře a sdílení.  Dovolte mi tedy Vás tímto blogem oslovit, abyste nás sdíleli, posílali newslettery, dávali naše zprávy na vaše stránky či sociální sítě, pozvali své přátele, přihlásili se na festivalové Facebookové stránky a přidali jste se k události, vyfotili se v pozici „našeho nového vzhledu“, psali novinky, fotografovali, postovali, ukazovali, soutěžili a …… a mnoho dalších nápadů.

Tímto blogem vyhlašuji svou osobní vloženou soutěž pro všechny, kteří se chtějí zapojit do propojování, spojování, sharování atd… . Všechny vaše aktivity mi prosím pište do zprávy na FCB. Budu mít pro každého, kdo se zapojí, ocenění za jeho osobní přínos pro naši evoluci. Ceny budou stát za Vaše snažení.

Pojďme se tedy navzájem doprovodit do „ZAJÍMAVĚJŠÍHO SVĚTA “. Svět, který společně otevřeme, je plný Vašich krásných představ, jak bychom mohli žít a spolupracovat.