MŮJ PŘÍBĚH

V rámci svých aktivit jsem dosud uspořádal přes 1900 eventů (semináře, přednášky, konference, veletrhy, festivaly, atd…) v České republice, Německu, Polsku, Slovensku a Maďarsku, v rámci kterých se prezentovalo více než 460 významných osobností z celého světa.

Živnostenský list jsem si založil hned po střední škole a vojně a podnikám dodnes. V roce 2000 jsem si obohatil život o zkušenosti z dlouhodobého pobytu v kanadském Torontu a následně jsem obchodně zastupoval americkou společnost Morinda Inc. v ČR a SR.

V roce 2004 jsem spoluzaložil každoroční veletrhy Biostyl a Esoterika, které se v roce 2008 rozrostly o Ecoworld. V roce 2011 jsem po dohodě s Inchebou převzal jejich organizaci do vlastní režie a rozvíjel jsem je až do současné festivalové podoby. Tento projekt se pod názvem FESTIVAL EVOLUTION postupem času zařadil mezi největší evropské akce se zaměřením na zdravý životní styl, osobní rozvoj a inspirativní směry.

Patřím k lidem, kteří se snaží žít zdravě a záleží jim na prostředí, ve kterém žijí. Proto část mých aktivit směřuje do této oblasti – ať jde o již zmíněný Festival Evolution, jehož součástí jsou také odborné přednášky na téma ekologického zemědělství, pořádání odborných konferencí o ekologickém zemědělství Biosummit, spolupořádání vědecké konference ekologického zemědělství 2011, nebo hledání nových možností pro zkvalitnění marketingu a PR v oblasti bio a eko produktů a služeb.

V roce 2006 jsem založil obecně prospěšnou společnost FELICIUS, která se zaměřuje na organizaci kulturních akcí, pořádání seminářů, přednášek a festivalů a o rok později jsem poprvé realizoval svůj koncept multikulturního festivalu PRAŽSKÉ BRÁNY, který nabízí nové pohledy na události i věci kolem nás a odhaluje jejich zdánlivě skrytý rozměr a obsah. V roce 2010 jsem založil společnost FELICIUS MEDIA s.r.o., zaměřenou na organizování eventů, vydavatelskou, agenturní a PR činnost.

S Karlem Janečkem a Tomášem Maradou jsem spolupracoval na aktivitách občanského sdružení POZITIVNÍ EVOLUCE. S mou ženou Janou jsme vytvořili audiovizuálního představení ŠIVOVO KOLO ŽIVOTA, které mělo v roce 2012 premiéru v divadle ABC. Profesně spolupracuji s prestižním PRAGUE BUSINESS CLUBem, kde jsem v roce 2010 a 2011 vykonával funkci vicepresidenta. S Petrem Vachlerem spolupracuji na přípravě filmu Tajemství a smysl života.

V posledních letech se aktivně věnuji projektu PROREGIONY, který jsem téměř šest let rozvíjel od konceptu až k realizaci. Projekt, vycházející z regionální spolupráce podnikatelů a vzájemné interakce nabídky a poptávky v regionu, seznamuje aktivní zástupce podnikatelů, veřejné správy a neziskového sektoru s fenoménem multiplikace a s moderními způsoby spolupráce a komunikace. Důležitým prvkem projektu je vzdělávání, ProRegiony nabízí komplexní vzdělávací program, ve kterém lektoruji přednáškový cyklus POSILOVNA PODNIKÁNÍ a seminář PODPORA LOKÁLNÍ EKONOMIKY V PRAXI. Ukázkou výstupu projektu jsou např. výstava PLAY BROUMOVSKO a regionální soutěž BROUMOVSKO oSOBnĚ.

Projekt ARTINII.com („ART IN INTELIGENT INTERACTION“) je o propojení tvůrců a jejich komunit po celém světě. S kolegy jsem se tedy vydal na novou cestu. Naší vizí je pomáhat organizátorům a provozovatelům kin po celém světě nacházet zajímavá umělecká a filmová díla a ta pak zprostředkovat jejich potencionálním divákům. Zjednodušeně řečeno - zařídit, aby si mohl kdokoliv na světě objednat jakýkoliv film či umělecké dílo do svého kina či divadla. První komunity, které s námi takto spolupracovaly, byly krajanské spolky, které se zapojily do projektu „Obecná škola k narozeninám Zdeňku Svěrákovi“. Jako dárek „tatínkovi“ jsme uspořádali přes 70 projekcí po celém světě.

Myslím, že by člověk neměl zapomínat na selský rozum, a tak na všechny naše projekty nahlížím tak trochu INII WAY - In Inteligent Interaction. Jedním z mých posledních kroků je založení akciové společnosti se stejným názvem, která se specializuje na UX, tvorbu internetových a webových aplikací a na analytickou práci pro projekty, které hledají své komunity ve světě.

Rád se dívám do budoucnosti a realizuji vize, které mohou posouvat naši společnost k udržitelné a lepší budoucnosti. I z tohoto důvodu jsem se stal zakladatelem nadačního fondu ŠTASTNÉ ČESKO, který má za cíl měřit a následně šířit „hrubé domácí štěstí“ v České republice. Tento nadační fond je přímo napojen na aktivity Bhútánu a je propojen s dalšími aktivitami v celé Evropě.

 

S hlavou v oblacích, ale nohama na zemi...