ODEMYKÁNÍ LIDSKÉHO POTENCIÁLU

V sobotu 29. 11. 2014 jsem po dlouhé době šel na celodenní „seminář“. Nepřilákal mě ani tak jeho název „ÚSPĚCH a jeho psychologický a spirituální rozměr“, ale spíše osobnosti zapojené do semináře. Jan Mühlefeit, viceprezident Microsoftu pro Evropu, Střední východ a Afriku, Marian Jelínek, Top trenér a osobní kouč a v neposlední řadě můj kamarád Mark Dzirasa.

Svou dnešní inspiraci namířím jen jedním směrem a to k JANU „JACK“ MÜHLFEITOVI. Seznámili jsme se osobně poprvé cca před rokem a půl. Bylo to v Microsoftu v jeho kanceláři. „Charming Jack“ mi dopřál cca 35 minut z jeho času a byl to naplňující čas. Probrali jsme Deepaka Chopru, kterého jsme v těch dnech organizovali, následně ProRegiony, Pozitivní Evoluci, manželky, ale i to, jak dopadly volby, a co všechno je schopen udělat „náčelník Karel nebo Andrej“. Bylo velmi zajímavé poslouchat člověka v této pozici, jak se nebojí slov jako „meditace“ či „vnitřní svět“, a jak je na druhé straně „zcela doma“ v politice a „mírných konspiracích“. Následně jsme se potkávali častěji a vždy jsem měl z tohohle chlapíka radostný pocit, že se svět mění.

Před cca měsícem oficiálně oznámil, že po 21 letech odchází z Microsoftu. Zahlédl jsem titulek , že odchází z místa, ze kterého se „neodchází“. Další důvod,  proč jsem se chtěl dozvědět, co bude dělat dál. A jaký vlastně je, nebo čeho chce ještě dosáhnout. Ono když je někdo nejvýše postavený český manažer v globálních korporátních firmách, tak co více že?

No a seminář byl výborný. Potlesk ve stoje. Nabitá prezentace, která se opírala o jasné zkušenosti a zažitou cestu. Nečekaný zážitek byl, že Jan používal obraty a slovní spojení, ze kterých si každý v sále mohl jeho zkušenosti převzít do své reality. Toto mě velmi potěšilo, protože v sále zcela určitě neseděli jenom nevýše postavení manažeři a ředitelé v ČR.

A proto jsem se rozhodl napsat tento blog. Osobní poslání, které si vytyčil Jan MÜHLFEIT je “Pomáhat jednotlivcům, organizacím a zemím, aby odemkli svůj lidský potenciál.” A míří do vzdělávací a osobně rozvojové oblasti.

Což je pro mě osobně nejlepší zpráva za tu dobu, co se věnuji této sféře. Tedy vlastně od malička.

Více o Honzovi najdete na www.janmuhlfeit.com