KDO JE PRO MĚ RUEDIGER DAHLKE

Pamatuji si, jak moje máma a sestra chodily pravidelně do knihovny a koukaly do tlusté žluté knihy „Nemoc jako cesta“ a následně předávaly informace z knihy všem našim známým a kamarádům. Tenkrát mi to bylo úplně šumák. Měl jsem hodně drsný průběh puberty a řešit cokoliv s mámou a ségrou mě fakt nebavilo. Na druhou stranu jsem si již tehdy zapamatoval jméno Dahlke.

V dalších 15 letech jsem se Dahlkeho knihám přišel na chuť a jejich četba mě baví dodnes. Hledám v nich – stejně jako ostatní, propojení mezi realitou a jakýmsi celostním pohledem na nás a věci kolem nás. Mám rád, když se věci spojují – za předpokladu, že vše je propojeno, na konci přemýšlení dojdeme k tomu, že jsme všichni Jedno. Vše ostatní je krásná Maya plná našich představ, potřeb a chutí.

Když jsem se v roce 2013 dozvěděl, že pan Dr. Ruediger Dahlke přijíždí do Prahy, měl jsem moc dobrý pocit. Vidět tohoto doktora s celostním přístupem naživo, byl jeden z mých splněných snů. Hned jsem se spojil s organizátorkou jeho pobytu v ČR a SR paní Platznerovou, a protože jsme v té době již natáčeli rozhovory do našeho filmu Tajemství a smysl života / The Meaning and Mystery of Life, dohodli jsme se na rozhovoru pana doktora do filmu.

Setkání s ním bylo velmi inspirativní. Ruediger je člověk, který propojuje medicínu, psychologii, celostní a energetický pohled na člověka a naši realitu. Na společném obědě v Maitrea restaurantu, jsme probrali vše, co nás spojuje. Poobědvali jsme RAW, které v těch dnech začínalo být trendy i v ČR, což ho hodně potěšilo.

Když se nám v létě minulého roku Ruediger ozval, že by znova rád přijel do Prahy, potěšilo mně to – cítil jsem se poctěn a vlastně i pochválen za více než 12letou práci v oblasti Open Minds. S Ruedigerem jsme se dohodli a tak v září tohoto roku bude naším hostem, a to v Praze a Bratislavě.

Nemám žádný problém napsat, že za tento program ručím svým „osobním kreditem“. Těším se na něj, jeho přednášky a seminář. Budou tam snad všichni, kterým záleží na svém těle i duchu, a kteří vědí, že být inspirován ve vědomí je naše odpovědnost.

www.dahlke.cz